Kryzys wieku średniego. Nasza życiowa szansa

publikacje_35_1Kryzys wieku średniego. Nasza życiowa szansa

André Daigneault Wydawnictwo Święty Wojciech, Poznań 2012


Kobiety i mężczyźni około czterdziestego roku życia przechodzą często kryzys zwany „kryzysem wieku średniego”. Książka ta stara się wyjaśnić jego mechanizmy i to, co jest stawką w tym kryzysie: przejście z „działać” do „być”. Inaczej mówiąc, chodzi o to, aby stać się naprawdę sobą. W rzeczywistości bowiem kryzys ten jest kryzysem tożsamości.

W całym tym przewrocie, jaki powoduje, może on stać się okazją do zbawiennego wysiłku samoanalizy, dzięki któremu chrześcijanin, pojednany ze sobą i z Bogiem, będzie wreszcie w stanie odpowiedzieć na swoje, głęboko w nim wpisane, powołanie. Dlatego właśnie kryzys wieku średniego nie jest wcale przeszkodą w rozwoju osobowym – jest naszą życiową szansą.

André Daigneault pochodzi z Montrealu. Kapłan katolicki, kaznodzieja i rekolekcjonista, odpowiedzialny za Ognisko Miłości w Sutton w Quebecu. Opublikował szereg książek. W języku polskim ukazały się: Dobry łotr. Tajemnica miłosierdzia (2002), Droga niedoskonałości. Świętość ubogich (2010), Od serca z kamienia do serca z ciała. Przez życiowe kryzysy (2012).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *