Ogólnopolski Zjazd Wspólnot w Połowie Drogi 2018

W dniach 18 – 20 maja 2018 Męskie Wspólnoty w Połowie Drogi spotkały się na dorocznym zjeździe ogólnopolskim, tradycyjnie organizowanym na uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Podobnie jak w roku 2017 na miejsce spotkania wybrano Sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej.

Łącznie na Zjeździe było reprezentowane dziesięć Wspólnot: z Trójmiasta, Warszawy, Słomczyna i Olsztyna.

Tematem wiodącym tegorocznego spotkania było poszukiwanie odpowiedzi na pytanie „Jak doświadczać Boga w swojej codzienności?” Tak zatytułowane konferencje i związane z nimi warsztaty poprowadził ich autor – o. Zdzisław Wojciechowski SJ. Uczestnicy uzyskali wiele interesujących informacji na temat doświadczenia św. Ignacego, studiowali fragmenty jego Ćwiczeń Duchowych oraz otrzymali dobre wprowadzenie do rozwijania sztuki uważności, którą mieli również okazję ćwiczyć w pięknych ogrodach otaczających Sanktuarium. Ważnym uzupełnieniem była również konferencja na temat ignacjańskiego rachunku sumienia i praktyczne jego wykorzystanie. Przekazane przez Ojca Zdzisława treści oraz zastosowana przezeń forma połączenia konferencji z warsztatami zostały bardzo wysoko ocenione przez uczestników.

Kulminacyjnym czasem w trakcie Zjazdu było wieczorne, kilkugodzinne czuwanie modlitewne – prośba o wylanie darów Ducha Świętego. Niezwykle starannie przygotowane przez Pawła z Warszawy (Wspólnota przy kościele Matki Boskiej Bolesnej) wspaniale oprawione grą na gitarze i śpiewem Pawła ze Wspólnoty w Słomczynie, pozostanie na długo w pamięci wszystkich braci.

Wszystkie punkty bardzo intensywnego programu miały również istotny aspekt integracyjny. Od wieczornego, piątkowego spotkania w bardzo luźnej atmosferze poprzez codzienną, wspólną modlitwę brewiarzową, Eucharystię, wspomniane czuwanie, wspólne posiłki, rozmowy, aż do niedzielnych podsumowań i dyskusji na tematy organizacyjne.

Ustalono, że miejscem kolejnego dorocznego spotkania będzie Ośrodek Konferencyjno – Rekolekcyjny Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach. Zielone Świątki przypadają w 2019 roku w dniu 9 czerwca. Zatem Zjazd odbędzie się w dniach 7 – 9.06.2019. Uczestnicy nie mieli wątpliwości, że warto już dzisiaj zarezerwować sobie ten czas w kalendarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *